header
header

بهترین راه لاغر شدن صورت یک فرد

بهترین راه لاغر شدن صورت یک فرد

بهترین راه لاغر شدن صورت یک فرد

بهترین راه لاغر شدن صورت

اگر میخواهید صورتی لاغر داشته باشید یا از چاق بودن صورت خود رنج میبرید بهتر است با ” ملی کمپ ” همراه باشید .

در این مطلب توصیه برای شما داریم و هم ورزش برای لاغر کردن صورت چاق .

 

نوشیدن آب فراوان :

 

نوشیدن آب فراوان ، به تامین آب مورد نیاز بدن کمک میکند و در نتیجه سموم بدن خارج میشود. کمبود آب بدن موجب پف صورت میشود. با نوشیدن آب فراوان سلامت بیشتری خواهید داشت و با تامبن آب بدن ، چربی صورت هم کم میشود.

 

کاهش مصرف چربی:

 

سعی کنید تا حد امکان خوردن غذاهای چرب را کاهش دهید. درست قبل از خواب چیزی نخورید. مصرف نمک را کاهش دهید . نمک موجب احتباس آب در بدن میشود و صورتتان پف میکند، علاوه بر این مصرف زیاد نمک مشکلات بسیاری را برای سلامتی به وجود می‌آورد.

 

صبحانه سالم :

 

صرف صبحانه سالم سوخت و ساز بدن را بیشتر کرده و کمک میکند در روز کالری بیشتری بسوزانید. میتوانید روز را با صبحانه ای شامل غلات کامل، میوه‌ها که چربی کمتری دارند و برای سلامتی مفیدند شروع کنید.

 

خواب کافی :

 

حداقل باید در هر شب ۷ تا ۸ ساعت بخوابید. کمبود خواب میتواند موجب پف آلود و شل شدن صورت شده و صورت بزرگتر از معمول به نظر میرسد.

 

ورزش‌های صورت:

 

تکرار زیاد دو حرف X و O ورزش خوبی برای ماهیچه‌های صورت است . هنگام بیکاری در طول روز میتوانید این ورزش را انجام دهید.

 

قسمت بالایی صورت

 

تمرینات قسمت بالایی صورت باعث کشیده شدن پوست پیشانی و نواحی اطراف چشم خواهد شد و چربی این نواحی را به مرور زمان از بین خواهد برد. پیش از شروع، چند نفس عمیق بکشید.

 

تمرین را با بالا بردن ابروها آغاز کنید، آنها را تا جایی که میتوانید بالا ببرید و ۳ ثانیه در همان حالت نگهدارید، سپس ابروها را پایین بیاورید و تا جایی که ممکن است به آنها فشار وارد کنید ( حالت اخم ) و این بار نیز ۳ ثانیه در این وضعیت بمانید.

 

این حرکت را برای ۱۰ مرتبه تکرار کنید. وقتی این تمرین را انجام دادید، پلک چشم خود را چند بار ( حدود ۱۰ مرتبه ) به سرعت باز و بسته کنید . سپس تاجایی که میتوانید به سمت راست و چپ نگاه کنید و ۱۰ ثانیه برای هر جهت زمان بگذارید.

 

 قسمت پایینی صورت

 

قسمت پایینی صورت جایی است که بیش از سایر بخشها توسط چربی‌ها پوشیده میشود. تمرینات زیادی برای از بین بردن چربی‌های این ناحیه وجود دارند، پیش از شروع تمرینات چند حرکت کششی ساده صورت انجام دهید.

 

با اخم کردن شروع کنید، در حد توان اخم کنید و در همان حالت تاجایی که میتوانید لبخند بزنید و ۵ ثانیه در این وضعیت بمانید و بعد ۵ ثانیه به صورت خود استراحت دهید.

 

این حرکت را برای ۵ مرتبه تکرار کنید. برای انجام تمرینات گونه، لپ خود در حد توان به داخل محوطه دهانی بکشید ( چیزی شبیه حالت ماهی ) و ۱۰ ثانیه نگهدارید، ۵ ثانیه استراحت کنید و برای ۱۰ مرتبه این کار را تکرار کنید.

 

برای درگیر کردن ناحیه چانه، سر خود را تا جای ممکن به سمت پشت ( عقب ) بکشید تا چانه و گردن شما کشیده شود و به آرامی‌و با دقت بوسیله دست ماهیچه‌های ناحیه را ماساژ دهید.

 

تمام صورت

 

اگر وقت کافی برای انجام تمرینات اختصاصی هر بخش از صورت ندارید، تمرینات تمام صورت میتوانید تمام ماهیچه‌های صورت را درگیر کند. با وجود اینکه این تمرینات مانند تمرینات بالا و پایین صورت نتیجه بخش نیستند ولی انجام آنها نیز خالی از لطف نیست. این تمرینات را با مچاله کردن صورت شروع کنید، تصور کنید که یک لواشک یا آلوی ترش خورده اید!!

 

در این حالت صورت شما باید چروک شده باشد و ۱۰ ثانیه در این حالت باقی بمانید. چشمها و دهان باید بسته باشند. سپس چشم‌ها و دهان را باز کنید ( تاجایی که میتوانید ) و ۱۰ ثانیه نیز در این وضعیت باقی بمانید.

 

ماهیچه‌های صورت را آزاد کنید و اجازه دهید استراحت کنند. لبهای خود را غنچه کنید و در همان حالت از سمت راست به چپ و از سمت چپ به راست حرکت دهید، برای هر جهت ۵ بار این کار را تکرار کنید. با کمک گرفتن از فک پایین، چانه را به سمت جلو هل دهید و ۵ ثانیه نگهدارید

 

. در انتها لبخند یکطرفه بزنید ( حالت نیشخند ) بدون اینکه دهان شما باز شود ( لبها از یکدیگر جدا نشوند ) و برای هر سمت ۱۰ ثانیه زمان صرف کنید و در نهایت استراحت کنید و با انگشتان دست، ماهیچه‌های صورت را ماساژ دهید.

 

با انجام مداوم و روزانه ی تمرینات فوق میتوانید علاوه بر شادابی پوست صورت و جلوگیری از چروک شدن بیش از حد آنها در زمان پیری، چربی‌های جمع شده در ناحیه صورت را آب کنید و صورتی زیبا و متناسب داشته باشید .

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b